حسابرسی و ارتباط آن با نرم افزار حسابداری مالی و حسابداری صنعتی

در واقع حسابداری و حسابرسی به کنترل گردش موجودی مالی و کالای شما می پردازند و مقدار سود و زیان شما را در شغل و کسب و کار شما می سنجند .نرم افزار های حسابداری قادرند با توجه به شاخه‌های حسابداری در حرفه حسابرسی مورد استفاده قرار
گیرند.

حسابرسی در یک تقسیم‌بندی کلی به دو گروه اصلی تفکیک می‌شود :

 حسابرسی داخلی :

این گروه جهت رسیدگی در داخل شرکت است، و در واقع رابط میان هیات مدیره و شرکت بوده و گزارش رسیدگی خود را به طور هفتگی ، ماهانه یا سالانه به مدیرعامل و هیات مدیره ارائه داده می شود . این گروه حسابرسی عملیات داخلی واحد تجاری را رسیدگی می‌کند. و در این راستا نرم افزارهای حسابداری مالی و حسابداری صنعتی ( حسابداری بهای تمام شده خط تولید ) یکی از ابزارهای مناسب دست اینگونه افراد هستند.

 حسابرسی مستقل:

این گروه
از نرم افزارها و برنامه های حسابرسی در موسسات حسابرسی استفاده می شوند و توسط نرم افزار برنامه حسابداری و بر اساس قرارداد میان شرکتها یا سازمانها با این موسسات، عملیات حسابداری مالی و حسابداری صنعتی خط تولید واحد تجاری را بر اساس اصول و موازین و با نرم افزار برنامه حسابداری مورد رسیدگی قرار می‌دهند و گزارش خود را به مجمع عمومی صاحبان سهام ارائه می‌کنند.


توانایی‌های مورد نیاز و قابل توصیه:

اپراتور نرم افزارهای و برنامه های حسابداری و انبارداری باید حداقل از اصول اولیه سیستم ها و نرم افزارهای حسابداری و حقوق دستمزد مطلع بوده و روش کار با سیستم ها و نرم افزارهای کامپیوتری را بداند تا بتواند به نحو احسن از نرم افزارهای حسابداری و انبارداری در جهت پیاده سازی یک سیستم مالی و حسابداری خوب و ارتباط با حسابرسی موفق باشد و باید بتواند بخوبی گزارش کارهای خود را ارائه دهد.

این ویژگی بخصوص در سطوح بالاتر یعنی کارخانجات و موسسات دولتی اهمیت بسیاری دارد.

اپراتور نرم افزار حسابداری باید رازدار باشد چون تمام اسناد و مدارک یک شرکت را در اختیار دارد . این مساله بخصوص در حسابرسی
اهمیت بیشتری دارد زیرا اگر این اپراتور درستکار نبوده ، می‌تواند به نابسامانی‌های اداری و مالی یک جامعه دامن بزند و باید خلاق، مبتکر و صبور باشد و دارای علاقه به امور مالی و حسابداری باشد.

 مزیت استفاده از نرم افزار حسابداری وانبارداری

هنگامی که شما جهت کنترل حسابداری خود از یک نرم افزار حسابداری استفاده می کنید نه تنها سرعت محاسبات خود را آنی می سازید
بلکه دقت کاملی را در مجموعه حسابرسی خود به اجرا در می آورید. اما مهم ترین نکته در استفاده از نرم افزارهای حسابداری امنیت اطلاعات است ، در واقع یکی از عللی که باعث شده مدیران کمتر به طرف استفاده از سیستم های حسابداری پیش بروند از بین رقتن اطلاعات و فایلهای یک نرم افزار حسابداری توسط ویروس ، حذف اتفاقی فایل ها ، حذف عمدی اطلاعات ، … است.

بهترین راه حل جهت این مشکل پشتیبانی اطلاعات به صورت منظم از نرم افزار است

حسابداری صنعتی  نیاز به نرم افزار حساب داری  حسابداری در یک نگاه