بازیابی اطلاعات حسابداری

نرم افزار حسابداری آسمان به صورت خودکار از اطلاعات حسابداری شما کپی گرفته و آن را به صورت یک فایل در روی درایو اول کامپیوتر شما ذخیره می کند. در واقع هر بار که شما از نرم افزار حسابداری آسمان خارج می شوید، برنامه به صورت خودکار یک پشتیبانی از آخرین اسناد وارد شده خواهد گرفت.

البته شما می توانید مسیری را جهت پشتیبانی خودکار اطلاعات تعیین کنید. اما در هر صورت برنامه حسابداری آسمان روی درایو اول ویندوز شما ( با هر بار خروج ) یک کپی از اطلاعات ایجاد خواهد کرد.

روش کپی اطلاعات حسابداری ( پشتیبانی اطلاعات)

ابتدا یک فلاش مموری در پورت یو اس بی کامپیوتر و لب تاپ خود قرار دهید و صبر کنید تا درایو فلاش مموری باز شود. سپس در برنامه حسابداری آسمان، اگر در حالت جامع نیستید ، حالت جامع برنامه را انتخاب کنید.

انخاب حالت برنامه حسابداری در نرم افزار حسابداری آسمان

انتخاب حالت برنامه حسابداری در نرم افزار حسابداری آسمان

سپس روی منوی امکانات و پشتیبانی ، منوی پشتیبانی اطلاعات را انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید.

صفحه مرکزی برنامه - انتخاب امکانات و تنظیمات برنامه

 از منوی باز شده، طبق شکل زیر روی زیر منوی پشتیبانی اطلاعات کلیک کنید

منوی امکانات و تنظیمات برنامه حسابداری آسمان

 

با کلیک روی این منو، ابتدا مسیر ایجاد فایل اطلاعات از شما پرسیده می شود و شما می توانید هر مسیری را که تمایل دارید را انتخاب کنید. بعد از انتخاب مسیر، فرمی شبیه شکل زیر نمایش داده می شود که شما با کلیک روی [ شروع کپی برداری از اطلاعات ]  ایجاد فایل کپی اطلاعات انجام می شود.

فرم کپی برداری اطاعات حسابداری در نرم افزار آسمان

نکاتی در مورد فایل کپی اطلاعات حسابداری

  • این فایل به صورت رمز گذاری شده ایجاد می شود
  • تنها برنامه حسابداری آسمان می تواند این فایل را باز کند
  • این  { فایل شامل اطلاعات حسابداری شما از ابتدای دوره تا لحظه ایجاد } و کپی این فایل است
  • موقع ایجاد فایل، رمز ورود به برنامه در آن ذخیره می شود، بنابراین در صورتی که پس از پشتبانی ازطلاعات رمز ورود به برنامه را عوض کردید، و دوباره این فایل را بازیابی کردید، رمز ورود به برنامه همان رمزی خواهد بود که موقع کپی برداری این فایل روی برنامه حسابداری بوده است